Aktuality z České pošty

Aktuality z České pošty

Seznam aktualit

20150808_165748

Rodičovská dovolená v ČR a ve světě

Rodiče v České republice mohou čerpat jednu z nejdelších mateřských dovolených na světě. To na jednu stranu zní skvěle. Na druhou stranu tím však náš stát prodělává, podporuje zakořeněné genderové role a v kombinaci s chybějícími možnostmi péče o děti do tří l... »

logo_detsky_den ddmv-A4-jednostranny-2-final_jpg

Vezměte své ratolesti na Dětský den Ministerstva vnitra

Akce pro ty nejmenší se bude konat v sobotu 12. září od 10:00 do 17:00 hodin v areálu Centra sportu MV, Stromovka, Za Císařským mlýnem 1063, Praha 7. Tváří  dětského dne je biatlonistka a sportovkyně Centra sportu MV Veronika Vítková. Vstup je volný. »

skoleni_2

Máme pro Vás tip: Dva rekvalifikační kurzy a zcela zdarma!

Vážení rodiče, jste samoživitelé s dětmi do 15ti let? Nebo na mateřské či rodičovské dovolené? Máme pro Vás benefit! V rámci projektu „Restart kariéry“ otevírá spolupracující poradenská a servisní společnost EVERESTA, s.r.o. 2 rekvalifikační kurzy,... »

Získejte zdarma praktické dovednosti a pomozte si ke klidnému návratu či nové práci!

Vážení rodiče, nabízíme Vám možnost bezplatné účasti na vzdělávacím projektu OPPA spolufinancovaném Evropským sociálním fondem prostřednictvím vzdělávací a poradenské společnosti 1. VOX a.s.: „ÚSPĚŠNÝ NÁVRAT PRAŽSKÝCH RODIČŮ PO MATEŘSKÉ / RODIČOVSKÉ DO ZAMĚSTN... »

táta a dítě

Tátové se „mateřské“, možná, přestávají bát

Z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) lze vysledovat mírně rostoucí trend počtu mužů, kteří čerpají peněžitou pomoc v mateřství (lidově řečeno „mateřskou“). V absolutních číslech jsou to stále ženy-matky, které zůstávají s dětmi doma, ale jestliže... »

Podnikání maminek

MPSV podporuje projekty, které po rodičovské pomáhají rozjet vlastní podnikání

Končící rodičovská dovolená může být vhodným impulsem pro to zamyslet se nad dalším profesním směřováním. Samozřejmě jsme nejradši, když kroky našich rodičů směřují zpět k nám. Jednou z dalších cest, jak se postupně vracet do pracovního života a přitom trávit ... »

Rodiče mají zásadní vliv na výběr knih a pozdější čtení svých dětí.

Podle průzkumu Národní knihovny realizované výzkumnou agenturou Mediaresearch v roce 2014 všeobecně většina rodičů považuje čtení za jeden z klíčových faktorů vzdělání svých dětí. Dětem však čtou především matky. Denně čte dětem v 1. – 3. třídě ZŠ kolem 22 % m... »

Jak jsou na tom s rodičovskou dovolenou v Německu?

V Německu má rodina velmi silné postavení i přes měnící se tradiční role. Přesto rozdílné působení žen na pracovním trhu najdeme v rozděleném západním a východním Německu. Ve východním Německu ženy velmi brzy po narození dítěte se vracely zpět zapojit se na pr... »

Women UP Mikropodnikání Mikrofinance_2

Inspirace ze zahraničí ve WomenUP! Nový projekt pro podporu podnikání

Půl roku po konání druhého ročníku konference EOED Prague spouštíme dva portály: Inspirovat jsme se nechali Mexikem a Chile. Prvním z nich je portál pro mikro-podnikatelky a začínající podnikatelky WomenUP! druhým je portál nabízející vzdělávání, konzultace al... »

rozmberk Velikonoce_2015

Přijeďte si užít jaro do Rožmberku nad Vltavou

Odpočiňte si, načerpejte novou energii, ochutnejte tradiční velikonoční pokrmy a prožijte u nás Velikonoce – svátky jara. Speciální nabídku připravilo Rekreační zařízení České pošty s. p., Rožmberk nad Vltavou, a to v termínu 3. – 6. dubna 2015.  V maleb... »

Stránka 1 z 41234

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>