Ocenění pro firmy z hlediska rovných příležitostí

Firma roku: Rovné příležitosti je prestižní ocenění pro společnosti, které myšlenku rovných příležitostí pro ženy a muže uvádějí do praxe a které tak v současnosti udávají trend v personalistice. Soutěž je každoroční událostí, kterou pořádá občanské sdružení Gender Studies. Smyslem aktivity je u přihlášených firem zhodnotit, jak přistupují ke svým zaměstnancům z hlediska rovnosti pohlaví a také věku.

Ocenění má již poměrně dlouhou historii, je udělováno od roku 2004. Jediný výpadek proběhl minulý rok z finančních důvodů. V současnosti je vše opět v pořádku a odborná porota se chystá z přihlášených firem vybrat ty nej zaměstnavatele, kteří dbají ve svých firmách na rovné šance. Soutěž se během let vyvíjela, nejdříve se zaměřovala pouze na podmínky rovných příležitostí pro muže a ženy, později bylo zohledněno slaďování pracovního a osobního života a tento rok se zaměřuje na hodnocení rovných příležitostí zaměstnanců z hlediska věku. Ocenění tedy tento rok motivuje firmy k představení aktivit zaměřených na zaměstnance ve věku 45+.

V roce 2012, kdy proběhlo poslední udílení ocenění (zaměřeno na rovné šance mužů a žen), byly jako nejlepší firmy zvoleny:

1. místo: T-mobile Czech Republic, a.s.

2. místo: GE Money Bank, a.s.

3. místo: Průmstav, a.s.

Kategorie Malé a střední firmy: mamacoffee, s.r.o.

Obecně se dá říci, že takový tip soutěže mé pozitivní vliv na narovnávání šancí různých skupin zaměstnanců. Mimo jiné je také udílena speciální cena za přátelské aktivity vůči LGBT osobám.

Zdroj: http://www.rovneprilezitosti.ecn.cz/

Podobné příspěvky

Vyhrajte zájezd do Disneylandu! Nový portál o aktivitách pro děti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>