Právo na potrat podle zemí. Infografika

Britský The Guardian vydal na svých online stránkách zajímavou interaktivní infografiku. Ta mapuje právní situaci okolo potratů ve státech celého světa. Můžete se na ni podívat ZDE.

Pro náš kontinent platí, že máme, v porovnání s ostatními, velmi liberální zákony. Výraznou výjimkou je Malta, což je jedna z pěti zemí na světě, kde jsou potraty zakázány úplně.  Graf mapuje potraty podle kategorií důvodu pro ukončení těhotenství. Jsou to záchrana života matky, fyzické zdraví matky, psychické zdraví matky, znásilnění a incest, poškození plodu, ekonomická a sociální situace, a žádost.

Ve 42 zemích Evropy jsou povoleny potraty v případě ohrožení života, kvůli incestu a znásilnění v 37 a kvůli poškozenému plodu v 38 zemích. Třicet osm zemí také povoluje potraty v souvislosti s ohrožením fyzického a psychického zdraví matky. Evropa má také nejvyšší počet zemí, které umožňují potrat na požádání – 32. Abortion rights around the world – interactive   Global development   The GuardianZdroj: Guardian.com

 

Podobné příspěvky

Firma roku – rovné příležitosti

Ženy a jejich postavení ve světě

Rovné šance pro obě pohlaví – výsledky mezinárodního výzkum Světového ekonomického fóra

Rovné šance pro obě pohlaví – výsledky mezinárodního výzkum Světového ekonomického fóra