Mapa dětství – KIDMAP

Kidmap je velmi zajímavý projekt, který mapuje vývojové fáze dítěte a zároveň poskytuje širokou paletu inspirace pro rodiče. S nápadem přišel Jan Trnka a s realizací projektu mu pomáhal široký tým odborníků z různých oblastí, od pedagogicko-psychologických poradců až k designerům hraček.

A o co se vlastně jedná? Trnkův tým zkoumá svět dětí z různých pohledů, a to i s ohledem na různý věk dětí, tedy jejich vývojové fáze.  KIDMAP má dvě hlavní části. První z nich se věnuje vývoji dítě a různým milníkům během jeho socializace (začleňování do společnosti). Druhá část poskytuje soubor konkrétních poznatků ze života dětí. Například o čem děti sní, jaký mají vztah k módě nebo zda by chtěly více být jako maminka nebo tatínek. Projekt se věnuje i velmi aktuálnímu tématu dětí a nových technologií – přináší poznatky o používání mobilů a internetu.

Na stránkách projektu si KIDMAP můžete i objednat. Web obsahuje řadu zajímavých a užitečných informací jako velmi povedené infografiky či blog plný aktuálních zjištění a pohledů do dětského světa. KIDMAP nabízí jednoduchý nástroj, jak lépe porozumět situaci vašich potomků v konkrétních situacích a věku.  Neváhejte a podívejte se na video, kde zjistíte, mimo jiné, čeho se děti nejvíce bojí.

Zdroj: Sociopress.cz, Kidmap.cz

 

Podobné příspěvky

8297372700_766f7d274a_z

Nejlepší dětské knihy

7285245080_9315e1ffa6_z

Kreativ Soběslav

306720514_e633fba49e_z

Matějská pouť v Praze

14560602839_d7d6fff500_z

Jesle – potřebujeme je?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>