Muži na rodičovské dovolené, jak to vidí Češi.

V minulém roce provedla agentura Mediasearch výzkum mezi českou veřejností, který zjišťoval názory na rodičovskou dovolenou mužů. Ten proběhl ve Zlínském a Olomouckém kraji a výsledky jsou zajímavé.  Výzkum si objednala Liga otevřených mužů (LOM).

Jedním ze závěrů výzkumu je, ž 94 % populace se staví k mužům na rodičovské dovolené neutrálně až pozitivně.  Zajímavé je, že z předchozích výzkumu, které si nechal LOM zpracovat vychází , že dvě třetiny žen si nepřejí, aby jejich partner zůstal po nějaký čas s dítětem doma. To lze vysvětlit tak, že společnost je v obecném názoru na rodičovskou dovolenou mužů otevřená, ale ve chvíli, kdy jde o rozhodnutí související s reálnou situací, jsou konzervativnější.

Stejné procento respondentů, tedy 94 % zastává názor, že zaměstnavatelé by měli muže v tomto ohledu podporovat zaměstnaneckými benefity.  Zatím se spíše jedná o názor veřejnosti, který se v chování zaměstnavatelů příliš neprojevuje.

Obecně se dá říct, že o aktivní otcovství mají muži v Česku velký zájem. O rodičovské dovolené jich přemýšlí až 90 %.

Více informací o výzkumech Ligy otevřených mužů naleznete zde.
Zdroj: TZ

Podobné příspěvky

14125302252_77be5c7efe_z

Otcovská dovolená (opět) v kurzu

Konference: postavení žen ve vědě

Fenomén singles ve 21. století

Rada pro ČR: Kratší rodičovská dovolená a více školek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>